سفارش تبلیغ
صبا ویژن

دیجیتال مارکتینگ یعنی چه

دیجیتال مارکتینگ یعنی چه ؟ در این بازار پر از هیجان و بسیار دشوار که هر کسی این روز ها از کسب و کار خود ناراضی است بازار دیجیتال بسیار گرم است و هر کسی که در این بازار بتواند خودی نشان دهد می تواند ادامه حیات کسب و کار خود را حفظ کند. به جرات می توانیم بگوییم دیجیتال مارکتینگ یک پیچ تاریخی است که در اقتصاد کشورمان می تواند تاثیر گذار باشد و این روزها Digital Marketing کم کم تبدیل به یک علم روز شده است. به زودی بسیار از کارهای سنتی از رده خارج شده و شکل خود را با بازار مدرن تغییر می دهد. به طور کلی دیجیتال مارکتینگ به مجموعه فعالیت هایی که جهت تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد گفته می شود این یک توضیح کوتاه و مختصری بود برای آشنایی با این موضوع تا بتوانید در این بازار با وسعت حضور پیدا کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست

این یک تعریف خیلی ساده از دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی بود. در واقع دیجیتال مارکتینگ خیلی گسترده تر از دیگر روش های بازاریابی در کسب و کارهای سنتی است. در این مقاله قصد دارم در مورد دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن و همچنین مزیت های آن صحبت کنم. پس اگر دوست دارید با بازاریابی دیجیتالی به طور کامل آشنا شوید با ما همراه باشید تا توضیحاتی در این مورد برای شما کاربر عزیز ارائه دهیم.

حتما از تعداد افرادی که از موبایل های خود برای انجام کارهای روزمره شان استفاده می کنند خبر دارید؟ اگر کمی به اطراف خودمان بیاندازیم شاهد این موضوع هستید که حدود 90% افراد جامعه از موبایل استفاده میکنند. قبلا که در هر خانواده ای فقط پدرها تلفن همراه داشتند. آن هم یک تلفن همراه خیلی ساده! ولی الان برای کوچک ترین فرد خانواده گوشی موبایل هوشمند و یا تبلت هوشمند در مسیر سرگرمی فرزند خود خریداری می کنند.  هر نفر از اعضای یک خانواده حتما مجهز به یک گوشی تلفن همراه هستند آن هم از نوع هوشمند، با گسترش شبکه های اجتماعی و میزان محبوبیت آن ها در کشور ما هم استفاده از تلفن های همراه هوشمند در کشور ما چندین برابر شد.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال یعنی استفاده از ابزارهای موجود در اینترنت و دنیای دیجیتال برای بازاریابی خدمات و محصولات خود که فروشنده بصورت مستقیم با مشتری در ارتباط می باشد. در واقع در این روش بازاریابی بیشتر وابسه به رسانه های دیجیتالی مثل شبکه های اجتماعی و سایت های اینترنتی هستیم. استفاده از شبکه های اجتماعی به نوعی به بازاریابی دیجیتالی ما کمک می کنند. حال فرقی نمی کند بازاریابی ما در شبکه های اجتماعی به صورت رایگان یا شامل هزینه باشد. استفاده از هر نوع رسانه ای که مربوط به کسب و کارهای دیجیتال است می تواند به بازاریابی دیجیتال ما کمک کند از مهمترین آنها می توان به تلگرام و اینستاگرام اشاره داشت. مثلا با استفاده از بهینه سازی سایتمان برای موتورهای جست و جو می توانیم از طریق موتورهای جست و جو و به ویژه گوگل مشتریان زیادی را با محصولات و خدمات خود آشنا کنیم که نیازمند یک طراحی سایت خوب هستیم تا سایت ما را بصورت منحصر به فرد طراحی کند.

 

نکته : دیجیتال مارکتینگ فقط محدود به کسب و کارهای آنلاین نمی شود. خیلی از دوستان فکر می کنند بازاریابی دیجیتالی فقط برای کسب و کارهایی است که دارای یک وب سایت هستند اما این طرز تفکر اشتباه هست ولی داشتن یک سایت خوب میتواند روند فروش شما را تغییر دهد و به کسب و کار شما اعتبار می دهد. خیلی از کسب و کارهای سنتی هم هستند که از طریق تبلیغات دیجیتال سعی دارند تا خدمات خود را به مشتریان احتمالی خود معرفی کنند.

 

معرفی انواع روش های دیجیتال مارکتینگ:

1-بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو (SEO)
2-بازاریابی محتوا (Content Marketing)
3-شبکه های اجتماعی (Social Media)
4-بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
5-بازاریابی ویدئویی (Video Marketing)
6-بازاریابی چریکی (Guerrilla Marketing)
7-تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)